Murat

Şişman

Mobile & SIGINT Systems Expert


 

Push Notification Sertifikası oluşturma

February 2, 2015, admin0 Comments

Apple Push Notification işlemlerinde kullanmanız için gerekli olan sertifikayı oluşturmak için aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz.

openssl x509 -in aps_development.cer -inform der -out PushChatCert.pem
openssl pkcs12 -nocerts -out PushChatKey.pem -in PushChatKey.p12
cat PushChatCert.pem PushChatKey.pem > ck.pem

ck.pem dosyasını sunucunuza aktararak kullanabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki komutları kullanmadan önce developer.apple.com adresinden AppId Notification sertifikanızı oluşturup bilgisayarınızdan export etmelisiniz.

Push Notification How To

October 31, 2013, admin0 Comments

Apple Push Notification Service (APNS) an service user by apple to notify application. The notification can be of various Text Alert with or without sound, Baggage number update on icon etc.Below are the steps to construct an simple application that receives notification form APNS. The steps are for development testing on sandbox APNS service from Apple

Read More

Push Notification Kullanımı

October 31, 2013, admin1 Comment

iOS uygulamalarının en önemli özelliklerinden birisi olan Push Notification’ın nasıl kullanıldığını aşağıdaki örnekte inceleyebilirsiniz.

Push Notification Nedir?
iOS cihazlar (iPhone ve iPad) Apple’ın Push sunucuları ile sürekli bağlantılı halde bulunurlar. Bu sayede Apple Push Sunucuları kullanılarak size text mesajları gönderilebilir, çalınan veya kaybolan telefonunuzun yeri tespit edilebilir hatta telefonunuz sizin isteğiniz ile kullanım dışı olabilir.

Read More