Murat

Şişman

Senior Mobile Developer & Cyber Security Researcher (Sigint)


 

Freelance iOS Developer

June 9, 2014admin0 Comments

Murat Şişman;
2008 yılından beri iOS ve Android Uygulama Geliştirme alanında bireysel ve kurumsal projeler gerçekleştirmiş olup birçok banka ve kurumsal firmalara bu konuda eğitimler vermektedir. Unity3D ile Volkicar ve SLX Race gibi 3boyutlu oyunlar geliştirmekte olup; Türkiye’de en çok mobil uygulamaya sahip olan kişidir. Yapmış olduğu uygulamalar Türkiye çapında 1.500.000 üzerinde kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Milli Güvenlik adlı Siber Güvenlik Platformu olan www.milliguvenlik.org web sitesinin sahibi olup SigintOS adında bir Linux dağıtımı mevcuttur. Mobil Güvenlik ve Casusluk konularında eğitim vermekte olup Kripto Paralar alanında da çalışmalar gerçekleştirmektedir. www.bitcointurkborsasi.com adlı Bitcoin Borsa sitesinin sahibidir.

Freelance iOS Developer Ücretleri

Freelance iOS Developer Mobil uygulamalarda fiyatlandırma için kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Yapılacak olan uygulamanın özelliklerine göre fiyatlar değişebilmektedir. Basit olarak tabir edilen arkaplanında bir webservice bağlantısı olmadan statik şekilde çalışan uygulamalar 5.000TL gibi fiyatlardan başlayıp uygulamanın büyüklüğüne göre 100.000TL gibi fiyatlara kadar çıkabilmektedir. En uygun mobil uygulama fiyatları öğrenebilmeniz için uygulama fikrinizin tüm detaylarını yazı ve görsel şekilde paylaşabilirsiniz bu sayede gerekli termin ve doğru fiyatı öğrenebilirsiniz.
 

Freelance iOS Developer Mobil Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Freelance iOS Developer Mobil uygulamalar ister iOS ister Android tabanlı olsun, kendine özel uygulamalar ile kodlanarak oluşturulurlar. iOS uygulamaları XCode adlı yazılımda Objective-C ve Swift dilleri ile kodlanırken, Android uygulamaları Android Studio, Eclipse gibi uygulamalarda Java dili ile kodlanmaktadır.

Bir mobil uygulama yapmak için öncelikle uygulama fikrinin net olarak ortaya konulması gerekmektedir. Ortaya konulan fikir sonrasında uygulamanın hangi işlevlere, ekranlara ve tasarıma sahip olunacağı belirlenir. Bu aşamada bir storyboard oluşturmak için Photoshop gibi grafik yazılımları yardımcı olacaktır.

Uygulamanın fikri ve tasarımı tamamlandıktan sonra kodlama süreci başlar. Bu süreçte, yapılan mobil uygulamasının büyüklüğüne göre termin süresi belirlenmektedir. En basit mobil uygulamanın AppStore veya GooglePlay mağazalarında yayınlanacak hale getirilmesi ortalama bir hafta kadar sürmektedir. Bu süreç, görsel tasarımın (UIX) hazırlanması, uygulamanın kodlanması ve mağaza işlemleri için geçen süredir.
 

Freelance iOS Developer olarak sizlerde profesyonel olarak freelance yazılım geliştirme hizmet teklifi alabilirsiniz. Fiyat teklifi almak için eposta ile iletişime geçebilirsiniz.
E-Posta: info@muratsisman.com